Haber

Gelecek Partisi’nde 9 genel başkan yardımcısı değişti

Millet İttifakı’nda yer alan ve CHP listelerinden milletvekilliği seçimlerine giren Gelecek Partisi’nde milletvekili seçilen 9 genel başkan yardımcısı görevlerinden ayrıldı.

Yeni dönemde TBMM’de 10 milletvekili ile temsil edilecek olan Gelecek Partisi’nden yapılan açıklamaya göre, milletvekili seçilen genel başkan yardımcıları görevlerini başka isimlere devretti.

Ankara Milletvekili seçilen Nedim Yamalı’dan boşalan Siyasi İşler Başkanlığı’na Seçim ve Hukuk İşleri Lideri Ayhan Sefer Üstün getirildi. Seçim ve Hukuk İşleri Başkanlığı’na Üstün’ün yerine Alaattin Fırat getirildi.

İstanbul Milletvekili olan Teşkilât Başkanı Selim Temurci, görevini Parti Yürütme Kurulu üyesi ve eski milletvekili Ömer Ünal’a devretti.

Denizli Milletvekili seçilen Kültür Sanat Politikaları Lideri Sema İpek Ün’ün görevlerini Burçak Başbuğ Erkan yürütecek.

İstanbul’dan milletvekili seçilen Doğan Demir’in partinin kuruluşundan bu yana yürüttüğü Yerel Yönetimler Başkanlığı görevini Gelecek Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Hüseyin Bozok sürdürecek.

İzmir Ar-Ge Başkan Yardımcısı Mustafa Bilici’nin yerine Yönetim Kurulu Üyesi Ferhat Esener; (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu