Haber

Edirne’de gümrük ve hudut kapılarında oy kullanma işlemi başladı

Kütahya’da silahlı çatışmaya 2 tutuklama

EDİRNE – Gümrük ve hudut kapılarında saat 08.00’de Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimi için oy verme işlemi başladı.

Edirne’de Kapıkule, Hamzabeyli, İpsala, Pazarkule Sınır Kapıları ve tren istasyonu olmak üzere toplam 6 alana sandık kuruldu. Ayrıca Kırklareli Dereköy Sınır Kapısı’na 1 adet sandık kuruldu. Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı olan kişiler, belgelerini teslim ettikten sonra saat 08.00 itibariyle sandıklarda oy kullanmaya başladı.

Tatil günleri de dahil olmak üzere 24 saat oy verme yapılabilen gümrük kapılarında oy verme işlemi 14 Mayıs günü saat 17.00’de sona erecek.

Gurbetçiler seçim heyecanı yaşıyor

Almanya’dan gelen gurbetçi, Aksaray’a giderken Edirne Kapıkule Sınır Kapısı’nda oyunu kullandı. Heyecanlı olduğunu ifade eden gurbetçi, seçimlerin Türkiye için hayırlı olmasını diledi.

Almanya’dan gurbetçi olan Veysel Arıcı, İzmir’e giderken Edirne Kapıkule Sınır Kapısı’nda oyun oynadı. Vatandaşları oy kullanmaya davet eden Arıcı, “Ben insanım diyen herkes oy kullansın. Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun.”

cungushaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu